Autoškola L17

Autoškola L17

Autoškola Nejlepší řidičák

Autoškola L17

L17 je alternativa k běžnému systému autoškoly, která umožňuje absolvovat výuku a výcvik v autoškole před 17 lety věku a závěrečné zkoušky již v 17 ti letech. Následně mladí začínající řidiči L17 a jejich Mentoři mohou jezdit v reálném silničním provozu a zdokonalovat znalosti a dovednosti získané v autoškole.

Hlavní myšlenkou systému L17 je umožnit Mentorům (převážně rodičům) předávat své řidičské zkušenosti i svým dětem a pomoci tak snižovat nehodovost mladých začínajících řidičů.

Autoškola L17
Autoškola Nejlepší řidičák

Co nabízíme?

Můžete si vybrat a začít svoji řidičskou kariéru již v 17 letech. Nabízíme také školení pro Mentory.

Mentor L17

Myšlenka systému L17 od prvopočátku spoléhá na správný výběr Mentorů v rámci rodiny začínajícího Řidiče L17. Pořádáme přípravné kurzy pro Mentory L17, Přihlásit se

Řidič L17

Mladí začínající řidiči L17 a jejich Mentoři mohou jezdit v reálném silničním provozu a zdokonalovat znalosti a dovednosti získané v autoškole. Hlavní myšlenkou systému L17 je umožnit Mentorům (převážně rodičům) předávat své řidičské zkušenosti i svým dětem a pomoci tak snižovat nehodovost mladých začínajících řidičů. Přihlásit se
Autoškola Nejlepší řidičák

Přínosy a výhody L17

Nesporným přínosem programu L17 je kontrolovaný vliv na mladé začínající řidiče, kteří v dlouhodobém trendu platí za jednu z rizikových skupin v rámci pohybu a nehodovosti na silnicích, L17 by měla tento nelichotivý status zvrátit.
Možnost získat řidičské oprávnění před dovršením osmnácti let se v minulosti osvědčila a potvrdila, že mladí začínající řidiči rozhodně nejsou horšími absolventy autoškol než ti starší, ba naopak, tendence úspěšně dokončit autoškolský výcvik klesá v přímé úměře k výši věku žadatelů o řidičský průkaz.
Co nejdřívější možnost řídit se tak přímo nabízí a pozitivní přínos k bezpečnosti v automobilové dopravě potvrzují všechny státy, kde program podobný tomu L17 zavedly a roky využívají.

Legislativní podmínky systému L17

Novela Zákona o silničním provozu č. 361/2000 Sb. platná od 1. 1. 2024 zjednodušuje bodový systém a zpřísňuje sankce za nejzávažnější přestupky. Zavádí zároveň povinný preventivní program pro začínající řidiče, kteří se dopustí závažného porušení pravidel silničního provozu. Jednou z nejzásadnějších novinek je, že umožnuje řídit vozidlo po absolvování autoškoly a závěrečné zkoušky již od 17 let pod dohledem Mentora.

Autoškola Nejlepší řidičák

Reference

Pokud to myslíte s řízením vážně, chcete se stát bezpečnými řidiči a hledáte kvalitu na prvním místě, tak budeme rádi když se k nám přihlásíte, protože přesně takové žáky chceme!

Na autoškolu mohu napsat jen samá pozitiva. Mezi nimi by určitě nechyběla profesionalita, ochota, individuální přístup, spolehlivost či velmi zodpovědný přístup a snaha připravit klienta co nejlépe do provozu. Výsledkem je absolutní spokojenost a doporučení komukoli, kdo by váhal, jakou autoškolu zvolit. 

Libor Klečka

Libor Klečka

Super přístup a hodně vás naučí. Za mě jedna z nejlepších autoškol

Lukáš Dúška

Začínal jsem v této autoškole v 16 letech na motorku, dále v 18 na auto a zakončil ve 28 řidičákem A na motocykly neomezené kubatury. Lektoři jsou velice příjemní, zbytečně vás nestresují a každou situaci vysvětlí. Dbají na to, aby Vás naučili všechny důležité návyky a postupy a tím vás dokonale připravili na veškeré situace, které vás na silnici mohou potkat.

Jakub Tuček

Napsat google recenzi

Přihlaste se do kurzu

Telefon: +420 773 969 224

E-mail: info@nejlepsiridicak.cz

Online přihláška